
Breda
Antislip coating balkon Breda
Een balkon in Breda voorzien van een antislip coating, voor extra grip onder de voeten en een waterdichte laag die het beton beschermt tegen vochtschade.
Bekijk project: Antislip coating balkon Breda
Noord-Brabant
Hoe groot een reparatie wordt, bepaalt de schade zelf. Eén plek waar de wapening net vrij ligt is een andere opdracht dan een balkonrand die over de volle lengte is aangetast — bij grote vlakken werken wij met een bekisting zodat er niets uitzakt. Die omvang stellen wij vast vóór de reparatie, niet halverwege.
Herkent u dit?
Het gat is een handpalm groot, maar het beton eromheen klinkt over een veel groter oppervlak dof. Al dat losgeraakte materiaal moet mee.
Bij een balkon of luifel loopt de aantasting vaak om de rand heen door naar de onderzijde. Dan is het geen reparatie van één kant.
Een doorlopende strook langs een rand of onder een plaat. Hier is aanhelen per plek geen optie meer; het profiel wordt over de lengte opnieuw opgebouwd.
Waar al eens is bijgewerkt, komt het opnieuw los. Die oude reparaties moeten eruit voordat er nieuw werk op kan.
Onze werkwijze
Stap 1
Wij kloppen het hele bouwdeel af en tekenen het aangetaste gebied uit. Wat binnen die lijn valt gaat eruit, ook als het er nog heel uitziet.
Stap 2
Losse plekken repareren wij handmatig. Doorlopende stroken en grote vlakken vragen om bekisting of om spuitwerk; dat verschil bepaalt de planning en de manier van werken.
Stap 3
Bij een beperkte plek wordt het profiel met de hand in lagen opgebouwd tot de oorspronkelijke vorm terug is.
Stap 4
Over een langere strook zetten wij een bekisting waar de mortel achter wordt gebracht. Zo blijft de lijn strak en kan er niets uitzakken tijdens het uitharden.
Stap 5
Na voldoende uitharding gaat de bekisting eraf en werken wij het oppervlak af. Randen en overgangen lopen wij daarbij na.
Waarom nu
Het te repareren oppervlak is de kostenpost, niet het aantal plekken. Een aantasting die doorloopt maakt van vier losse reparaties één doorlopende strook — en daarmee van handwerk een bekist werk.
Daar komt bij dat het bijkomende werk meegroeit. Bereikbaarheid, afzetting en de tijd dat een balkon of galerij niet gebruikt kan worden, hangen aan de omvang van het herstel en niet aan de ernst van de eerste plek.
Noord-Brabant
Noord-Brabant grenst in het noorden aan ons eigen werkgebied rond Dordrecht en is voor ons de hele zuidelijke helft van de kaart.
Noord-Brabant is bouwkundig geen eenheid. Het noorden, langs de Maas en de Bergsche Maas, is rivierengebied met klei en veen, terwijl het midden en het zuiden op zandgrond liggen. De grote steden — Breda, Tilburg, Eindhoven en 's-Hertogenbosch — zijn na de oorlog in korte tijd en in series uitgebreid, met hele wijken vol galerij- en portiekflats, en daartussen liggen dorpen die tot forensenplaats zijn gegroeid en bedrijventerreinen langs de snelwegen. Voor betonrenovatie levert dat twee soorten werk naast elkaar op: seriematig gevelherstel aan naoorlogse woningbouw, en vloeren, hellingbanen en parkeerdekken bij bedrijven.
Doordat de naoorlogse bouw in deze provincie grotendeels in dezelfde periode is neergezet, komt de schade er ook grotendeels tegelijk aan de oppervlakte. Waar wij bij een opname op letten is of een gebrek op zichzelf staat of hoort bij een bouwstroom waarin overal hetzelfde detail is toegepast.
Vanaf Dordrecht lopen onze routes de provincie in over de A16 naar Breda, de A17 naar Roosendaal en de A59 langs Waalwijk naar Den Bosch.
Uit de praktijk

Breda
Een balkon in Breda voorzien van een antislip coating, voor extra grip onder de voeten en een waterdichte laag die het beton beschermt tegen vochtschade.
Bekijk project: Antislip coating balkon BredaOosterhout
Een balkon in Oosterhout gerenoveerd met betonherstel en een waterdichte antislip coating, zodat het weer strak oogt en jarenlang beschermd blijft tegen vocht.
Bekijk project: Balkon renovatie Oosterhout
Roosendaal
Een balkon in Roosendaal vakkundig gerenoveerd: het beton hersteld en afgewerkt met een waterdichte antislip coating voor een duurzaam en veilig eindresultaat.
Bekijk project: Balkon renovatie Roosendaal
Breda
Betonrot in Breda grondig aangepakt: de aangetaste delen verwijderd, de corroderende wapening behandeld en het beton vakkundig opnieuw opgebouwd en afgewerkt.
Bekijk project: Betonreparatie betonrot Breda
Eindhoven
In Eindhoven een hele straat aan lateien hersteld die door betonrot waren aangetast, inclusief behandeling van de wapeningscorrosie en zorgvuldige opbouw van het beton.
Bekijk project: Betonreparatie van betonrot Eindhoven
Tilburg
Galerijvloeren in Tilburg afgewerkt met een waterdichte antislip coating, voor veilige looppaden en blijvende bescherming van het beton tegen indringend vocht.
Bekijk project: Galerij coating Tilburg
Breda
In Breda een naadloze gietvloer aangebracht met een strakke, egale afwerking, die ruimte en lichtinval optimaal tot hun recht laten komen.
Bekijk project: Gietvloer Breda
Breda
Nog een naadloze gietvloer in Breda, strak en egaal afgewerkt, die de ruimte een eigentijdse en onderhoudsvriendelijke uitstraling geeft.
Bekijk project: Gietvloer Breda
Eindhoven
In Eindhoven 700 m² houten galerijvloer afgewerkt met een naadloze antislip coating, die de houten ondergrond beschermt en bewoners veilig droog laat lopen.
Bekijk project: Houten galerij Eindhoven 700 m² antislipBreda
In Breda een lekkende kimnaad in een kelder afgedicht: de aansluiting tussen vloer en wand geïnjecteerd en waterkerend afgewerkt, zodat het grondwater er niet langer doorheen dringt.
Bekijk project: Kelderafdichting lekke kimnaad BredaEindhoven
In Eindhoven een lekkage door grondwaterdruk verholpen: de lekkende scheuren en naden geïnjecteerd en de wand waterkerend afgewerkt, zodat de ruimte droog blijft.
Bekijk project: Lekkage grondwater Eindhoven
Breda
Een liftput in Breda waterdicht gemaakt door de wanden en vloer te injecteren en af te dichten met een waterkerende coating, zodat de installatie droog en bedrijfszeker blijft.
Bekijk project: Liftput waterdicht maken Breda
's-Hertogenbosch
In 's-Hertogenbosch een totale renovatie uitgevoerd waarbij betonrot en wapeningscorrosie zijn hersteld en het beton volledig opnieuw is opgebouwd en afgewerkt.
Bekijk project: Totale renovatie 's-Hertogenbosch
Den Bosch
Het rijdek van een parkeergarage in Den Bosch waterdicht afgewerkt met een slijtvaste coating, die het onderliggende beton beschermt tegen indringend water en dooizouten.
Bekijk project: Waterdichting parkeergarage Den BoschVeelgestelde vragen
Door het bouwdeel systematisch af te kloppen. Waar het dof klinkt zit het beton al los van de ondergrond, ook al is er niets afgevallen. Die grens tekenen wij uit en die bepaalt het werkgebied.
Een tijdelijke mal tegen het bouwdeel waarachter de mortel wordt aangebracht. Bij grotere en verticale of overhangende vlakken houdt die mal het materiaal op zijn plek tot het is uitgehard.
Dat kan, mits het uitgestelde deel geen risico vormt. Wij geven aan welke plekken kunnen wachten en welke niet, zodat een fasering een keuze blijft en geen gok.
Wij zetten het werkvlak af en beoordelen per situatie of er tijdelijke maatregelen nodig zijn. Wat wij aantreffen tijdens het aftikken kan die beoordeling bijstellen; dat melden wij direct.
We komen in de hele provincie, maar niet overal even vaak. Het zwaartepunt ligt in West- en Midden-Brabant, omdat dat vanuit Dordrecht de kortste ritten zijn; voor Den Bosch en Eindhoven rijden we ook. Twijfelt u of uw locatie handig ligt, vraag het dan gewoon — dan zeggen we het eerlijk.
Balkon- en galerijrenovatie aan naoorlogse woongebouwen, betonreparatie bij betonrot, kelder- en parkeergarageafdichting, en coating- en gietvloeren bij bedrijven. Welk werk het wordt, hangt vooral af van de bouwperiode en het gebruik van het pand, niet van de plaatsnaam.
Ja. We komen dan kijken naar wat er daadwerkelijk staat en leggen naast elkaar wat het rapport beschrijft en wat wij aantreffen. Verschillen we van inzicht, dan onderbouwen we dat met wat we ter plaatse hebben gemeten en gezien.
Ook actief in
Ook voor u interessant
Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.