
Breda
Antislip coating balkon Breda
Een balkon in Breda voorzien van een antislip coating, voor extra grip onder de voeten en een waterdichte laag die het beton beschermt tegen vochtschade.
Bekijk project: Antislip coating balkon Breda
Noord-Brabant
Injecteren is de manier om een scheur, stortnaad of holle ruimte te vullen zonder de constructie open te breken. Er wordt schuin door de scheur geboord, er komen injectiepackers in en het middel wordt onder druk naar binnen geperst tot de holte vol zit. Sloopwerk komt er niet aan te pas.
Herkent u dit?
Bij regen of hoog grondwater komt er vocht door een scheur of langs een naad naar binnen. Aan de buitenkant kunt u er meestal niet bij.
Op de overgang tussen twee stortgangen blijft een streep vochtig. Dat is geen scheur maar een naad die nooit helemaal gesloten is.
Een open, grofkorrelige plek waar de specie niet overal tussen het grind is gekomen. Zulke plekken zijn poreus en trekken vocht aan.
Onder een vloerplaat, drempel of oplegging zit ruimte die er niet hoort. De belasting komt daardoor niet gelijkmatig over het oppervlak.
Onze werkwijze
Stap 1
Wij volgen de scheur over het bouwdeel en zoeken waar het water werkelijk binnenkomt — dat is zelden op de plek waar het aan de binnenzijde uit komt.
Stap 2
Schuin op de scheur worden gaten geboord die het scheurvlak in de doorsnede kruisen. Daarin komen de packers waarop de pomp wordt aangesloten.
Stap 3
Het middel wordt van onder naar boven ingebracht, packer voor packer, tot het bij de volgende naar buiten komt. Zo weet u dat de tussenliggende ruimte gevuld is.
Stap 4
Na het uitharden gaan de packers eruit en worden de boorgaten dichtgezet. Wat er aan de oppervlakte overblijft, wordt vlak afgewerkt.
Stap 5
Een waterstoppende injectie beoordeel je pas goed als het weer regent of het grondwater weer stijgt. Wij spreken af wanneer wij terugkomen kijken.
Waarom nu
Water dat door beton trekt neemt kalk mee naar buiten en zout naar binnen. Het beton wordt daar poreuzer van, en het staal in de doorsnede krijgt precies de omstandigheden waarin het gaat roesten.
Zolang het bij een natte plek blijft, is injecteren een beperkte ingreep zonder sloopwerk. Is het staal eenmaal aangetast, dan is vullen niet meer genoeg en moet er eerst hersteld worden — een grotere opdracht met meer overlast.
Noord-Brabant
Noord-Brabant grenst in het noorden aan ons eigen werkgebied rond Dordrecht en is voor ons de hele zuidelijke helft van de kaart.
Noord-Brabant is bouwkundig geen eenheid. Het noorden, langs de Maas en de Bergsche Maas, is rivierengebied met klei en veen, terwijl het midden en het zuiden op zandgrond liggen. De grote steden — Breda, Tilburg, Eindhoven en 's-Hertogenbosch — zijn na de oorlog in korte tijd en in series uitgebreid, met hele wijken vol galerij- en portiekflats, en daartussen liggen dorpen die tot forensenplaats zijn gegroeid en bedrijventerreinen langs de snelwegen. Voor betonrenovatie levert dat twee soorten werk naast elkaar op: seriematig gevelherstel aan naoorlogse woningbouw, en vloeren, hellingbanen en parkeerdekken bij bedrijven.
Doordat de naoorlogse bouw in deze provincie grotendeels in dezelfde periode is neergezet, komt de schade er ook grotendeels tegelijk aan de oppervlakte. Waar wij bij een opname op letten is of een gebrek op zichzelf staat of hoort bij een bouwstroom waarin overal hetzelfde detail is toegepast.
Vanaf Dordrecht lopen onze routes de provincie in over de A16 naar Breda, de A17 naar Roosendaal en de A59 langs Waalwijk naar Den Bosch.
Uit de praktijk

Breda
Een balkon in Breda voorzien van een antislip coating, voor extra grip onder de voeten en een waterdichte laag die het beton beschermt tegen vochtschade.
Bekijk project: Antislip coating balkon BredaOosterhout
Een balkon in Oosterhout gerenoveerd met betonherstel en een waterdichte antislip coating, zodat het weer strak oogt en jarenlang beschermd blijft tegen vocht.
Bekijk project: Balkon renovatie Oosterhout
Roosendaal
Een balkon in Roosendaal vakkundig gerenoveerd: het beton hersteld en afgewerkt met een waterdichte antislip coating voor een duurzaam en veilig eindresultaat.
Bekijk project: Balkon renovatie Roosendaal
Breda
Betonrot in Breda grondig aangepakt: de aangetaste delen verwijderd, de corroderende wapening behandeld en het beton vakkundig opnieuw opgebouwd en afgewerkt.
Bekijk project: Betonreparatie betonrot Breda
Eindhoven
In Eindhoven een hele straat aan lateien hersteld die door betonrot waren aangetast, inclusief behandeling van de wapeningscorrosie en zorgvuldige opbouw van het beton.
Bekijk project: Betonreparatie van betonrot Eindhoven
Tilburg
Galerijvloeren in Tilburg afgewerkt met een waterdichte antislip coating, voor veilige looppaden en blijvende bescherming van het beton tegen indringend vocht.
Bekijk project: Galerij coating Tilburg
Breda
In Breda een naadloze gietvloer aangebracht met een strakke, egale afwerking, die ruimte en lichtinval optimaal tot hun recht laten komen.
Bekijk project: Gietvloer Breda
Breda
Nog een naadloze gietvloer in Breda, strak en egaal afgewerkt, die de ruimte een eigentijdse en onderhoudsvriendelijke uitstraling geeft.
Bekijk project: Gietvloer Breda
Eindhoven
In Eindhoven 700 m² houten galerijvloer afgewerkt met een naadloze antislip coating, die de houten ondergrond beschermt en bewoners veilig droog laat lopen.
Bekijk project: Houten galerij Eindhoven 700 m² antislipBreda
In Breda een lekkende kimnaad in een kelder afgedicht: de aansluiting tussen vloer en wand geïnjecteerd en waterkerend afgewerkt, zodat het grondwater er niet langer doorheen dringt.
Bekijk project: Kelderafdichting lekke kimnaad BredaEindhoven
In Eindhoven een lekkage door grondwaterdruk verholpen: de lekkende scheuren en naden geïnjecteerd en de wand waterkerend afgewerkt, zodat de ruimte droog blijft.
Bekijk project: Lekkage grondwater Eindhoven
Breda
Een liftput in Breda waterdicht gemaakt door de wanden en vloer te injecteren en af te dichten met een waterkerende coating, zodat de installatie droog en bedrijfszeker blijft.
Bekijk project: Liftput waterdicht maken Breda
's-Hertogenbosch
In 's-Hertogenbosch een totale renovatie uitgevoerd waarbij betonrot en wapeningscorrosie zijn hersteld en het beton volledig opnieuw is opgebouwd en afgewerkt.
Bekijk project: Totale renovatie 's-Hertogenbosch
Den Bosch
Het rijdek van een parkeergarage in Den Bosch waterdicht afgewerkt met een slijtvaste coating, die het onderliggende beton beschermt tegen indringend water en dooizouten.
Bekijk project: Waterdichting parkeergarage Den BoschVeelgestelde vragen
Meestal niet. Wij hebben werkruimte nodig langs de scheur en een plek voor de pomp; de rest van de ruimte kan doorgaans in gebruik blijven. Bij een vloerinjectie moet het werkvlak wel vrij zijn.
De boorgaten worden dichtgezet, maar de rij plekken op regelmatige afstand langs de scheur blijft bij nauwkeurig kijken te zien. Op een vlak dat later wordt afgewerkt of gecoat, verdwijnt dat beeld.
Ja, en het is vaak juist het goede moment. Een droge scheur laat zich beter vullen; welk middel geschikt is, hangt wel af van de vraag of er later weer water door kan komen.
Als het bouwdeel blijft werken, kan er naast de gevulde scheur een nieuwe ontstaan. Daarom kijken wij vooraf of de scheur nog beweegt; bij een bewegende scheur hoort een middel dat meegeeft in plaats van een hard middel.
We komen in de hele provincie, maar niet overal even vaak. Het zwaartepunt ligt in West- en Midden-Brabant, omdat dat vanuit Dordrecht de kortste ritten zijn; voor Den Bosch en Eindhoven rijden we ook. Twijfelt u of uw locatie handig ligt, vraag het dan gewoon — dan zeggen we het eerlijk.
Balkon- en galerijrenovatie aan naoorlogse woongebouwen, betonreparatie bij betonrot, kelder- en parkeergarageafdichting, en coating- en gietvloeren bij bedrijven. Welk werk het wordt, hangt vooral af van de bouwperiode en het gebruik van het pand, niet van de plaatsnaam.
Ja. We komen dan kijken naar wat er daadwerkelijk staat en leggen naast elkaar wat het rapport beschrijft en wat wij aantreffen. Verschillen we van inzicht, dan onderbouwen we dat met wat we ter plaatse hebben gemeten en gezien.
Ook actief in
Ook voor u interessant
Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.