Naar hoofdinhoud
Kelder in Sliedrecht na het oplossen van het vochtprobleem

Barendrecht

Vochtprobleem in de kelder oplossen in Barendrecht

Voor elk type keldervocht bestaat een eigen behandeling: een waterkering tegen optrekkend vocht, impregneren of afdichten tegen doorslaand vocht, en lucht in beweging tegen condens. De volgorde is even belangrijk als de keuze — afwerken kan pas als de bron weg is en de constructie is uitgedroogd.

  • Vrijblijvende offerte
  • Vanaf Dordrecht ongeveer 10 minuten rijden

Herkent u dit?

Waar het vaak misgaat

  • Er is gestuukt zonder de bron weg te nemen

    De nieuwe laag ziet er een seizoen goed uit en laat daarna los, meestal met zoutkristallen erachter.

  • Er is te vroeg afgewerkt

    Het vocht dat al in de muur zat, moet eruit. Sluit u dat in met verf, folie of een dichte vloer, dan zoekt het een andere weg naar buiten.

  • Er is één oorzaak aangepakt terwijl er twee waren

    Optrekkend vocht en condens komen vaak samen voor. Wie alleen het eerste behandelt, houdt een klamme kelder over.

  • Er is een middel gebruikt dat niet bij de ondergrond past

    Een impregneermiddel op een verzadigde, zoute ondergrond hecht niet en trekt niet in. Het voorwerk bepaalt of een behandeling werkt.

Onze werkwijze

De behandeling per vochttype

  1. Stap 1

    Vaststellen wat u heeft

    Optrekkend, doorslaand, condens of een combinatie daarvan. Alles wat daarna komt, volgt hieruit.

  2. Stap 2

    Losse lagen verwijderen

    Aangetast pleisterwerk, oude verf en zacht voegwerk gaan eraf. Wat loszit, draagt de nieuwe behandeling niet.

  3. Stap 3

    De bron behandelen

    Bij optrekkend vocht injecteren wij een waterkering in de muur. Bij doorslaand vocht behandelen of dichten wij de zijde waar het vocht binnenkomt. Bij condens gaat het om isolatie en luchtbeweging, niet om een laag.

  4. Stap 4

    Opnieuw opbouwen

    Daarna komt de nieuwe laag erop, afgestemd op wat de muur nog moet kunnen afgeven.

  5. Stap 5

    Drogen en pas dan afwerken

    De constructie geeft haar opgeslagen vocht af in weken, niet in dagen. Wij zeggen wanneer u kunt schilderen of een vloer kunt leggen.

Waarom nu

Waarom de volgorde alles bepaalt

De bewerkelijkste kelderklus is de klus die twee keer wordt gedaan. Dat gebeurt bijna altijd doordat er is afgewerkt voordat de bron weg was.

Elke afwerking over een onbehandelde bron moet er later weer volledig af.

Ingesloten vocht zoekt de zwakste plek en komt dáár naar buiten, vaak in een aangrenzende ruimte.

Hoe langer de muur nat blijft, hoe meer zout erin achterblijft en hoe meer voorwerk er later nodig is.

Barendrecht

Werken in Barendrecht

Barendrecht ligt op IJsselmonde, tussen Dordrecht en Rotterdam in, en hoort daarmee tot de kernen van de Rijnmond die het dichtst bij onze vestiging liggen.

Barendrecht is in drie duidelijk gescheiden lagen gegroeid. Rond de oude dorpskern staat bebouwing van voor en vlak na de oorlog, daaromheen liggen de uitbreidingswijken uit de jaren zestig en zeventig met rijwoningen en portiekflats, en aan de westkant is vanaf het eind van de jaren negentig een groot nieuwbouwgebied verrezen. Dat verschil bepaalt het werk: in de oudere delen gaat het vooral om betonrot in balkons, galerijen en luifels, in de nieuwere wijken vaker om coating, waterdichting en het opnieuw afwerken van balkons en terrassen waarvan de oorspronkelijke laag op is.

Barendrecht ligt laag in de polder en heeft een hoge grondwaterstand. Kelders, souterrains en liftputten staan hier permanent onder waterdruk van buitenaf, waardoor een scheur of een lekke naad zich vrijwel meteen laat zien.

Vanuit Dordrecht rijden wij over de A16 tot knooppunt Ridderkerk en dan westwaarts over de A15 naar Barendrecht.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over vochtprobleem in de kelder oplossen in Barendrecht

  • Hoe lang moet ik wachten voordat ik kan schilderen?

    Tot de constructie haar opgeslagen vocht heeft afgegeven. Dat is een kwestie van weken en het hangt af van dikte, materiaal en ventilatie. Bij de oplevering benoemen wij wat in uw situatie realistisch is.

  • Kan ik er gewoon overheen stucen?

    Alleen als de bron is weggenomen en de ondergrond droog en vast is. Anders drukt het vocht het nieuwe stucwerk er binnen een paar seizoenen weer af.

  • Verdwijnt de muffe geur ook?

    Die geur komt van het vocht en van wat daarin groeit. Is de bron weg en droogt de ruimte, dan verdwijnt hij. Blijft hij hangen, dan zit er nog een vochtbron of schimmelgroei achter een afwerking.

  • En als er meerdere oorzaken tegelijk spelen?

    Dan behandelen wij ze op volgorde van belang: eerst wat water aanvoert, daarna wat vocht vasthoudt, en de afwerking als laatste.

  • Werken jullie ook in de nieuwbouwwijken van Barendrecht?

    Ja. In nieuwere wijken gaat het meestal niet om betonrot maar om de afwerking: een balkonvloer of dakterras waarvan de coating of waterdichting versleten is, of een vloer die opnieuw beschermd moet worden. Wij beoordelen tijdens de schouw of de ondergrond nog goed is en wat er dan nodig is.

  • Onze kelder in Barendrecht is vochtig. Waar komt dat vandaan?

    In deze polder staat het grondwater hoog, dus water drukt van buitenaf tegen de keldermuur. Vaak zit het lek in een scheur, een aansluiting tussen vloer en wand of een doorvoer. Tijdens de schouw zoeken wij op waar het water binnenkomt en bepalen wij of afdichten van binnenuit voldoende is.

  • Hoe snel kunnen jullie in Barendrecht langskomen voor een opname?

    Barendrecht ligt vlak bij onze vestiging in Dordrecht, dus daar hoeft geen lange reis voor ingepland te worden. Na uw aanvraag nemen wij contact op om een moment af te spreken dat u past.

Ook voor u interessant

Wat wij verder in Barendrecht doen

Contact

Direct contact

Offerte voor vochtprobleem in de kelder oplossen in Barendrecht?

Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.