
Heerjansdam
Vochtprobleem in de kelder oplossen in Heerjansdam
Voor elk type keldervocht bestaat een eigen behandeling: een waterkering tegen optrekkend vocht, impregneren of afdichten tegen doorslaand vocht, en lucht in beweging tegen condens. De volgorde is even belangrijk als de keuze — afwerken kan pas als de bron weg is en de constructie is uitgedroogd.
- Vrijblijvende offerte
- Vanaf Dordrecht ongeveer 5 minuten rijden
- Home
- Kelderafdichting
- Vochtprobleem in de kelder oplossen in Heerjansdam
Herkent u dit?
Waar het vaak misgaat
Er is gestuukt zonder de bron weg te nemen
De nieuwe laag ziet er een seizoen goed uit en laat daarna los, meestal met zoutkristallen erachter.
Er is te vroeg afgewerkt
Het vocht dat al in de muur zat, moet eruit. Sluit u dat in met verf, folie of een dichte vloer, dan zoekt het een andere weg naar buiten.
Er is één oorzaak aangepakt terwijl er twee waren
Optrekkend vocht en condens komen vaak samen voor. Wie alleen het eerste behandelt, houdt een klamme kelder over.
Er is een middel gebruikt dat niet bij de ondergrond past
Een impregneermiddel op een verzadigde, zoute ondergrond hecht niet en trekt niet in. Het voorwerk bepaalt of een behandeling werkt.
Onze werkwijze
De behandeling per vochttype
Stap 1
Vaststellen wat u heeft
Optrekkend, doorslaand, condens of een combinatie daarvan. Alles wat daarna komt, volgt hieruit.
Stap 2
Losse lagen verwijderen
Aangetast pleisterwerk, oude verf en zacht voegwerk gaan eraf. Wat loszit, draagt de nieuwe behandeling niet.
Stap 3
De bron behandelen
Bij optrekkend vocht injecteren wij een waterkering in de muur. Bij doorslaand vocht behandelen of dichten wij de zijde waar het vocht binnenkomt. Bij condens gaat het om isolatie en luchtbeweging, niet om een laag.
Stap 4
Opnieuw opbouwen
Daarna komt de nieuwe laag erop, afgestemd op wat de muur nog moet kunnen afgeven.
Stap 5
Drogen en pas dan afwerken
De constructie geeft haar opgeslagen vocht af in weken, niet in dagen. Wij zeggen wanneer u kunt schilderen of een vloer kunt leggen.
Waarom nu
Waarom de volgorde alles bepaalt
De bewerkelijkste kelderklus is de klus die twee keer wordt gedaan. Dat gebeurt bijna altijd doordat er is afgewerkt voordat de bron weg was.
Elke afwerking over een onbehandelde bron moet er later weer volledig af.
Ingesloten vocht zoekt de zwakste plek en komt dáár naar buiten, vaak in een aangrenzende ruimte.
Hoe langer de muur nat blijft, hoe meer zout erin achterblijft en hoe meer voorwerk er later nodig is.
Heerjansdam
Werken in Heerjansdam
Heerjansdam is een kleine kern aan de Waal, aan de noordkant van de Drechtsteden.
Heerjansdam is klein en overwegend laagbouw: een dorpskern met een dijklint aan het water en een bescheiden naoorlogse uitbreiding daarachter. Lange galerijflats ontbreken er vrijwel, dus het werk is hier zelden een serie van tientallen identieke bouwdelen. Het gaat vaker om één woning tegelijk — een balkon of luifel met betonschade, een garage- of kelderwand die vocht doorlaat, een oprit of terras dat opnieuw afgewerkt moet worden. Dat maakt een goede opname vooraf hier juist belangrijker, want er valt niets af te kijken van het bouwdeel ernaast.
Het dorp ligt in de polder aan het water, met een hoge grondwaterstand. Bij lage bebouwing zit het probleem daardoor vaker onder het maaiveld — kruipruimte, garagevloer, kelderwand — dan hoog aan de gevel.
Heerjansdam ligt op de noordoever, tussen Zwijndrecht en Barendrecht, vlak bij de snelweg.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over vochtprobleem in de kelder oplossen in Heerjansdam
Hoe lang moet ik wachten voordat ik kan schilderen?
Tot de constructie haar opgeslagen vocht heeft afgegeven. Dat is een kwestie van weken en het hangt af van dikte, materiaal en ventilatie. Bij de oplevering benoemen wij wat in uw situatie realistisch is.
Kan ik er gewoon overheen stucen?
Alleen als de bron is weggenomen en de ondergrond droog en vast is. Anders drukt het vocht het nieuwe stucwerk er binnen een paar seizoenen weer af.
Verdwijnt de muffe geur ook?
Die geur komt van het vocht en van wat daarin groeit. Is de bron weg en droogt de ruimte, dan verdwijnt hij. Blijft hij hangen, dan zit er nog een vochtbron of schimmelgroei achter een afwerking.
En als er meerdere oorzaken tegelijk spelen?
Dan behandelen wij ze op volgorde van belang: eerst wat water aanvoert, daarna wat vocht vasthoudt, en de afwerking als laatste.
Komen jullie ook naar een klein dorp als Heerjansdam voor één balkon?
Ja. Ook een enkel balkon of één luifel is werk waarvoor we langskomen. We bekijken bij de opname wat er nodig is en plannen het werk in overleg in.
Onze garage onder de woning is vochtig. Is dat op te lossen?
Meestal wel, maar de aanpak hangt af van de richting waaruit het water komt. In een polderkern als deze drukt het grondwater van buitenaf tegen wand en vloer; dan werkt een afdichting die daar rekening mee houdt, en niet een verflaag aan de binnenkant.
Ook actief in
Vochtprobleem in de kelder oplossen in de buurt van Heerjansdam
Ook voor u interessant
Wat wij verder in Heerjansdam doen
Contact
Direct contact
- 078 842 6635
- info@dgbetontechnieken.nl
- Donker Duyvisweg 285
3316 BL Dordrecht Vanaf onze vestiging in Dordrecht is het ongeveer 5 minuten rijden naar Heerjansdam.
Offerte voor vochtprobleem in de kelder oplossen in Heerjansdam?
Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.
