Naar hoofdinhoud
Lekkage in een kelder in Rotterdam die wordt afgedicht

Monster

Lekkage in de kelder in Monster

Een kelder die water maakt, vraagt eerst om schadebeperking en pas daarna om een oplossing. Zet veiligheid voorop, haal het water eruit en breng in kaart wat er gebeurt. Daarna komen wij kijken waar het binnenkwam.

  • Vrijblijvende offerte
  • Vanaf Dordrecht ongeveer 55 minuten rijden

Herkent u dit?

Wat u nu ziet

  • Water op de vloer dat stijgt

    Bij aanhoudende toevoer komt het peil omhoog. Let op hoe snel dat gaat: het verschil tussen langzaam opkomen en met een straal binnenlopen zegt veel over de bron.

  • Elektra in de kelder

    Een groepenkast, wasmachine, cv-ketel of stopcontacten laag bij de vloer maken van een natte kelder een gevaarlijke ruimte. Dit gaat vóór alles.

  • Spullen die nat worden

    Karton, hout en textiel zuigen zich vol en gaan schimmelen. Wat op de vloer staat en te tillen is, moet als eerste omhoog.

  • Het gebeurde tijdens of vlak na regen

    De koppeling met het weer is een aanwijzing. Wat u daarover kunt vertellen, scheelt ons later zoekwerk.

Onze werkwijze

In deze volgorde

  1. Stap 1

    Eerst de stroom

    Staat er water bij de groepenkast, bij snoeren of bij apparatuur, schakel dan de betreffende groepen uit. Betreed geen kelder waarin water aan elektra komt.

  2. Stap 2

    Water eruit

    Pomp of schep het water weg en zet lucht in beweging. Hoe eerder het eruit is, hoe minder er de constructie in trekt.

  3. Stap 3

    De toevoer beperken

    Loopt het water zichtbaar ergens binnen, dan is dat de plek om als eerste iets tegenaan te zetten. Komt het uit een leiding, sluit dan de hoofdkraan.

  4. Stap 4

    Bel ons en vertel wat u ziet

    Waar komt het binnen, hoe snel gaat het en wat was er buiten aan de hand. Met foto's kunnen wij ons voorbereiden nog voordat wij er zijn.

  5. Stap 5

    Herstel plannen

    Zodra het droog is, stellen wij vast waar het lek zat en wat er nodig is om het definitief te dichten. Dat gebeurt niet in dezelfde beweging als het noodwerk.

Waarom nu

Waarom snelheid hier telt

In de eerste uren bepaalt u hoeveel schade er overblijft. Water dat blijft staan, trekt de wanden en de vloer in en komt daar daarna maandenlang weer uit.

Doorweekte constructies drogen traag; hoe korter het water erin staat, hoe korter die droogtijd.

Schimmel begint binnen dagen, niet binnen weken.

Een natte kelder met stroom erin is een echt gevaar, geen theoretisch risico.

Monster

Werken in Monster

Monster ligt in het Westland direct achter de duinenrij, met de Noordzee op korte afstand.

Monster is een Westlandse kern die pal achter de duinen ligt. De bebouwing bestaat uit een dorpskern met naoorlogse woonwijken eromheen en gestapelde bouw van bescheiden hoogte, waarbij balkons en galerijen vaak vrij en onbeschut op de wind staan. Aan de landzijde loopt het dorp over in het kassengebied met bijbehorende bedrijfspanden. De combinatie van open ligging en nabijheid van zee maakt dat het buitenbeton hier zwaarder te verduren krijgt dan hetzelfde bouwtype verder landinwaarts.

Zo dicht bij zee staat de bebouwing continu in zilte, vochtige wind. Chloriden uit die lucht dringen in het beton en versnellen de corrosie van de wapening; aan de zeezijde van een gebouw zie je daardoor eerder afspringend beton dan aan de beschutte kant.

Vanaf Dordrecht rijden wij via de A16 en de A20 langs Rotterdam en daarna over de provinciale wegen door het Westland naar de kust.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over lekkage in de kelder in Monster

  • Wat doe ik als eerste?

    Stroom uit als er water bij elektra komt, dan pas het water eruit en de spullen omhoog. Ga geen kelder in waarin het water tot aan stopcontacten of apparatuur staat.

  • Kunnen jullie meteen komen?

    Dit soort meldingen plannen wij zo snel als het kan in. Bel ons en vertel wat u ziet; dan weten wij welke spoed erop zit en wat wij mee moeten nemen.

  • Moet de kelder eerst droog zijn voordat u iets kunt doen?

    Voor het definitieve herstel wel: afdichten en injecteren vragen een werkbare ondergrond waar geen water overheen loopt. Een actief lek kunnen wij daarvóór wel stelpen.

  • Kan dit opnieuw gebeuren?

    Zolang de oorzaak er nog is, ja. Daarom is het noodwerk niet het eindpunt: daarna zoeken wij uit waar het binnenkwam en wat er nodig is om dat te stoppen.

  • Slijt beton hier echt sneller dan verderop in het land?

    Aan de kust wel. De zilte lucht brengt chloriden in het beton, en die tasten de wapening aan zodra ze de dekking gepasseerd zijn. Daarom beoordelen wij in Monster de zeezijde van een gebouw altijd apart van de luwe kant.

  • Onze balkons staan volledig in de wind. Wat betekent dat voor de afwerking?

    Dat de afwerking niet alleen waterdicht moet zijn maar ook bestand tegen zoutbelasting en veel weer. Bij de opname kijken wij daarom naar de oriëntatie van het bouwdeel en niet alleen naar de schade die u nu ziet.

  • Komen jullie tot in de kustdorpen van het Westland?

    Ja. Monster en de omliggende kernen liggen binnen ons werkgebied; wij komen er langs voor een opname ter plaatse.

Ook voor u interessant

Wat wij verder in Monster doen

Contact

Direct contact

Offerte voor lekkage in de kelder in Monster?

Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.