
Dordrecht
Balkon Dordrecht
Balkonrenovatie in Dordrecht waarbij het beton is hersteld en afgewerkt met een waterdichte antislip coating, voor een strak balkon dat jarenlang beschermd blijft.
Bekijk project: Balkon Dordrecht
Dordrecht
Een galerij lekt zelden midden op het vlak. Water vindt zijn weg langs de randen: bij de dorpel, langs de gevel, bij de afvoer en aan de buitenrand. Waterdicht maken is daarom vooral een kwestie van die aansluitingen goed maken en de vloer daarna in één doorgaande laag afsluiten.
Herkent u dit?
Een vochtige plek in het plafond onder de galerij komt bijna altijd van boven: water dat langs een naad of een scheur de vloerplaat in loopt.
Staat er water tegen de dorpel, dan loopt het bij elke bui langs de kier naar binnen. Een afwerking die bij de dorpel stopt in plaats van erlangs omhoog te lopen, is hier de oorzaak.
Strepen en uitbloeisel aan de onderkant laten zien waar het water uitkomt. Dat is bijna nooit de plek waar het naar binnen ging.
Loopt water niet weg, dan blijft het staan tot het ergens een weg vindt. Een galerij zonder werkende afwatering krijgt u met een laagje nooit dicht.
Wie alleen het vlak behandelt en de randen laat zitten, lost de lekkage niet op.
Onze werkwijze
Stap 1
Wij lopen de galerij én de ruimte eronder na en zoeken waar het water binnenkomt: langs de gevel, door een scheur, bij een afvoer of onder een dorpel door.
Stap 2
Water moet weg kunnen. Blijft het staan, dan kijken wij eerst of het afschot te verbeteren is of dat de afvoer aangepast moet worden.
Stap 3
Scheuren worden opengemaakt en gevuld. Aansluitingen en kimmen krijgen een wapeningsband in de laag, zodat een kleine beweging in de constructie de afdichting niet meteen openscheurt.
Stap 4
De waterdichte laag wordt naadloos aangebracht en tegen de opstanden, langs de gevel en op de dorpel doorgezet tot boven het niveau waar water kan komen.
Stap 5
Na uitharding lopen wij de galerij na, zo nodig met water, en kijken wij samen of het onder de galerij droog blijft.
Waarom nu
Water dat in een betonvloer trekt, komt bij de wapening. Staal roest, zet daarbij uit en drukt het beton van binnenuit weg. Dat is betonrot, en dat traject begint met een lekkage die niemand dringend vond.
De schade is niet alleen bouwkundig. In de woning eronder gaat het om plafonds, om schimmel en om een bewoner die er elke dag naar kijkt.
Zolang er water in de constructie zit, is elke afwerking erover uitstel. Eerst dicht, dan mooi.
Dordrecht
Dordrecht is onze thuisbasis: ons bedrijf staat aan de Donker Duyvisweg, aan de westkant van de stad in het haven- en bedrijvengebied.
Dordrecht is de oudste stad van Holland, en dat zie je terug in bouwlagen die door elkaar heen liggen. Een historische binnenstad met eeuwenoude panden dicht op de havens, en daaromheen forse uitbreidingswijken uit de wederopbouw en de jaren zestig en zeventig. Juist in die naoorlogse wijken staat de bouw waarin betonschade zich het duidelijkst laat zien: portiek- en galerijflats met uitkragende balkonplaten en galerijranden van gewapend beton, gebouwd in een periode waarin de dekking op de wapening dunner werd uitgevoerd dan tegenwoordig gebruikelijk is. In de oude binnenstad gaat het juist zelden om series: daar zijn het losse latei's, dorpels, luifels en balkonnetjes van latere aanbouwen die aandacht vragen, elk pand net weer anders.
Dordrecht ligt op een eiland tussen getijdenrivieren, en een groot deel van de bebouwing staat laag met een hoge grondwaterstand eronder. Kelders, liftputten en parkeerbakken hebben hier daardoor met blijvende waterdruk van buitenaf te maken, niet alleen met een plas na een regenbui — dat vraagt een andere oplossing dan een laagje op de vloer.
Onze standplaats ligt binnen de gemeentegrens; voor een opname in Dordrecht hoeven we geen rivier over.
Uit de praktijk

Dordrecht
Balkonrenovatie in Dordrecht waarbij het beton is hersteld en afgewerkt met een waterdichte antislip coating, voor een strak balkon dat jarenlang beschermd blijft.
Bekijk project: Balkon Dordrecht
Dordrecht
Galerijvloeren in Dordrecht voorzien van een waterdichte antislip coating, waarmee de looppaden veilig beloopbaar zijn en het beton beschermd blijft tegen vocht.
Bekijk project: Galerij Coating Dordrecht
Dordrecht
Een parkeergarage in Dordrecht grondig onder handen genomen met betonherstel, een waterdichte rijdekcoating en frisse belijning voor een veilig en goed berijdbaar dek.
Bekijk project: Parkeergarage Dordrecht
Dordrecht
In Dordrecht een balkon gerenoveerd met betonherstel en een waterdichte antislip coating, waardoor het balkon er weer strak bij ligt en goed beschermd is.
Bekijk project: Balkon renovatie Dordrecht
Dordrecht
In Dordrecht een door betonrot aangetaste latei hersteld: het loszittende beton verwijderd, de wapening tegen corrosie behandeld en de latei zorgvuldig opnieuw opgebouwd.
Bekijk project: Betonrot latei reparatie DordrechtDordrecht
In Dordrecht een balkon gerenoveerd en afgewerkt met een antislip coating: het beton hersteld, de randen waterdicht afgewerkt en het loopvlak voorzien van grip.
Bekijk project: Balkonrenovatie met antislip DordrechtVeelgestelde vragen
In de meeste gevallen wel. Een naadloos afdichtingssysteem gaat over de bestaande vloer heen, mits die draagkrachtig is en de aansluitingen goed te maken zijn.
Dat is niet altijd meteen duidelijk; gevelwater en een lekkende leiding geven soortgelijke plekken. Daarom zoeken wij eerst de route van het water voordat er iets wordt aangebracht.
Nee, maar stilstaand water is wel de zwaarste belasting die een afdichting kan krijgen. Waar het redelijkerwijs kan, verbeteren wij de afwatering mee.
Een waterdichte afwerking bestaat uit meerdere lagen met elk een eigen taak: hechten, afdichten, grip geven en afsluiten. Eén laag doet dat niet allemaal tegelijk.
Ja. Ons adres is Donker Duyvisweg 285 in Dordrecht; daar staat de werkplaats en daar vertrekken de ploegen 's ochtends vandaan. Voor werk in Dordrecht is de aanrijroute dus zo kort als hij worden kan.
Dat kan goed. Op het Eiland van Dordrecht staat het grondwater hoog en beweegt het mee met de rivier. Een kelder heeft hier vaker te maken met aanhoudende waterdruk van buitenaf dan met incidenteel indringend regenwater. Bij de opname bepalen we daarom eerst waar het water vandaan komt, voordat we een systeem voorstellen.
Ja, we werken zowel voor particuliere eigenaren als voor VvE's. Bij een groter complex nemen we per bouwdeel op wat er aan de hand is, zodat duidelijk is wat er echt mankeert voordat er iets wordt vastgelegd.
Ook actief in
Ook voor u interessant
Contact
Vanaf onze vestiging in Dordrecht is het ongeveer 10 minuten rijden naar Dordrecht.
Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.