
Dordrecht
Balkon Dordrecht
Balkonrenovatie in Dordrecht waarbij het beton is hersteld en afgewerkt met een waterdichte antislip coating, voor een strak balkon dat jarenlang beschermd blijft.
Bekijk project: Balkon Dordrecht
Drechtsteden
Hoe groot een reparatie wordt, bepaalt de schade zelf. Eén plek waar de wapening net vrij ligt is een andere opdracht dan een balkonrand die over de volle lengte is aangetast — bij grote vlakken werken wij met een bekisting zodat er niets uitzakt. Die omvang stellen wij vast vóór de reparatie, niet halverwege.
Herkent u dit?
Het gat is een handpalm groot, maar het beton eromheen klinkt over een veel groter oppervlak dof. Al dat losgeraakte materiaal moet mee.
Bij een balkon of luifel loopt de aantasting vaak om de rand heen door naar de onderzijde. Dan is het geen reparatie van één kant.
Een doorlopende strook langs een rand of onder een plaat. Hier is aanhelen per plek geen optie meer; het profiel wordt over de lengte opnieuw opgebouwd.
Waar al eens is bijgewerkt, komt het opnieuw los. Die oude reparaties moeten eruit voordat er nieuw werk op kan.
Onze werkwijze
Stap 1
Wij kloppen het hele bouwdeel af en tekenen het aangetaste gebied uit. Wat binnen die lijn valt gaat eruit, ook als het er nog heel uitziet.
Stap 2
Losse plekken repareren wij handmatig. Doorlopende stroken en grote vlakken vragen om bekisting of om spuitwerk; dat verschil bepaalt de planning en de manier van werken.
Stap 3
Bij een beperkte plek wordt het profiel met de hand in lagen opgebouwd tot de oorspronkelijke vorm terug is.
Stap 4
Over een langere strook zetten wij een bekisting waar de mortel achter wordt gebracht. Zo blijft de lijn strak en kan er niets uitzakken tijdens het uitharden.
Stap 5
Na voldoende uitharding gaat de bekisting eraf en werken wij het oppervlak af. Randen en overgangen lopen wij daarbij na.
Waarom nu
Het te repareren oppervlak is de kostenpost, niet het aantal plekken. Een aantasting die doorloopt maakt van vier losse reparaties één doorlopende strook — en daarmee van handwerk een bekist werk.
Daar komt bij dat het bijkomende werk meegroeit. Bereikbaarheid, afzetting en de tijd dat een balkon of galerij niet gebruikt kan worden, hangen aan de omvang van het herstel en niet aan de ernst van de eerste plek.
Drechtsteden
De Drechtsteden zijn de aan elkaar gegroeide gemeenten rond de riviersplitsingen bij Dordrecht — het gebied waarin wij zelf gevestigd zijn en waar het grootste deel van ons werk ligt.
De Drechtsteden hebben één ding gemeen: ze zijn gebouwd op en langs het water. Overal kom je dezelfde twee lagen tegen — een oud lint op de rivierdijk, met per pand verschillende betondelen, en daarachter de grote naoorlogse woonwijken met gestapelde bouw waarin galerijen en balkons van gewapend beton de kwetsbaarste onderdelen zijn. Langs de oevers ligt bovendien vrijwel overal haven-, scheepsbouw- of industriebebouwing, met bedrijfsvloeren, werkplaatsen en verhardingen die om een heel andere afwerking vragen dan een woonbalkon. Wie in deze regio werkt, heeft die drie categorieën in één week langs zien komen.
Het hele gebied ligt laag, ingeklemd tussen getijdenrivieren en polder, met een hoge en bewegende grondwaterstand. Kelders, kruipruimtes en parkeerbakken hebben hier structureel met waterdruk van buitenaf te maken, en beton dat nooit helemaal droog wordt gaat sneller stuk zodra er eenmaal een scheur in zit.
Onze werkplaats staat midden in dit gebied, aan de westkant van Dordrecht; de kernen liggen alle aan dezelfde rivier- en snelwegcorridor.
Uit de praktijk

Dordrecht
Balkonrenovatie in Dordrecht waarbij het beton is hersteld en afgewerkt met een waterdichte antislip coating, voor een strak balkon dat jarenlang beschermd blijft.
Bekijk project: Balkon Dordrecht
Dordrecht
Galerijvloeren in Dordrecht voorzien van een waterdichte antislip coating, waarmee de looppaden veilig beloopbaar zijn en het beton beschermd blijft tegen vocht.
Bekijk project: Galerij Coating Dordrecht
Dordrecht
Een parkeergarage in Dordrecht grondig onder handen genomen met betonherstel, een waterdichte rijdekcoating en frisse belijning voor een veilig en goed berijdbaar dek.
Bekijk project: Parkeergarage Dordrecht
Dordrecht
In Dordrecht een balkon gerenoveerd met betonherstel en een waterdichte antislip coating, waardoor het balkon er weer strak bij ligt en goed beschermd is.
Bekijk project: Balkon renovatie Dordrecht
Dordrecht
In Dordrecht een door betonrot aangetaste latei hersteld: het loszittende beton verwijderd, de wapening tegen corrosie behandeld en de latei zorgvuldig opnieuw opgebouwd.
Bekijk project: Betonrot latei reparatie DordrechtDordrecht
In Dordrecht een balkon gerenoveerd en afgewerkt met een antislip coating: het beton hersteld, de randen waterdicht afgewerkt en het loopvlak voorzien van grip.
Bekijk project: Balkonrenovatie met antislip Dordrecht
Sliedrecht
Een vloer afgewerkt met een naadloze slijtvaste coating, voor een duurzaam en makkelijk te onderhouden oppervlak dat bestand is tegen intensief gebruik.
Bekijk project: Coating vloer
Sliedrecht
Een vochtige kelder in Sliedrecht weer bruikbaar gemaakt: scheuren en naden geïnjecteerd en wanden voorzien van een waterdichte afdichting tegen indringend grondwater.
Bekijk project: Kelderafdichting Sliedrecht
Alblasserdam
Een balkon in Alblasserdam gerenoveerd met betonherstel en een waterdichte antislip coating, waardoor het weer strak oogt en blijvend beschermd is tegen vocht.
Bekijk project: Balkon renovatie Alblasserdam
Hardinxveld
Een balkon in Hardinxveld gerenoveerd door het beton te herstellen en af te werken met een waterdichte antislip coating, voor een veilig en duurzaam resultaat.
Bekijk project: Balkon renovatie HardinxveldVeelgestelde vragen
Door het bouwdeel systematisch af te kloppen. Waar het dof klinkt zit het beton al los van de ondergrond, ook al is er niets afgevallen. Die grens tekenen wij uit en die bepaalt het werkgebied.
Een tijdelijke mal tegen het bouwdeel waarachter de mortel wordt aangebracht. Bij grotere en verticale of overhangende vlakken houdt die mal het materiaal op zijn plek tot het is uitgehard.
Dat kan, mits het uitgestelde deel geen risico vormt. Wij geven aan welke plekken kunnen wachten en welke niet, zodat een fasering een keuze blijft en geen gok.
Wij zetten het werkvlak af en beoordelen per situatie of er tijdelijke maatregelen nodig zijn. Wat wij aantreffen tijdens het aftikken kan die beoordeling bijstellen; dat melden wij direct.
Alblasserdam, Dordrecht, Hardinxveld-Giessendam, Heerjansdam, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Voor elk van die kernen hebben we een eigen pagina met de bouwsituatie die er speelt.
Ja. Aangrenzend zijn dat vooral de Alblasserwaard, de Hoeksche Waard en de regio Rotterdam, maar ons portfolio laat werk zien tot ver daarbuiten. Wat verstandig is om ver van huis aan te nemen hangt af van de omvang van het werk; dat bespreken we eerlijk vooraf.
Twee dingen komen hier samen. De woningvoorraad bestaat voor een groot deel uit gestapelde bouw uit de wederopbouw en de jaren erna, en dat is precies de leeftijd waarop uitkragende balkons en galerijen aandacht gaan vragen. Daarbovenop komt het klimaat van een rivierengebied: vochtig, laaggelegen en met weinig gelegenheid om echt op te drogen.
Ook actief in
Ook voor u interessant
Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.