
Alblasserwaard
Balkon epoxy coating in de Alblasserwaard
Epoxy is een sterke, harde kunsthars die uitstekend hecht en veel kan hebben. Op een balkon speelt echter iets dat binnen geen rol speelt: zonlicht. Zuivere epoxy is niet UV-stabiel — hij verkleurt en verkrijt aan het oppervlak. Daarom wordt epoxy buiten meestal ingezet als grond- of tussenlaag, met een UV-bestendige afwerking erbovenop.
- Vrijblijvende offerte
- Home
- Balkonrenovatie
- Balkon epoxy coating in de Alblasserwaard
Herkent u dit?
Wat u moet weten voordat u voor epoxy kiest
Vergeling en verkrijting door de zon
Een epoxylaag die onafgedekt in de zon ligt, wordt geler en op den duur poederig aan de bovenkant. Op een noordbalkon gaat dat langzamer dan op het zuiden, maar het gebeurt.
Hard materiaal op een bewegende ondergrond
Een balkonplaat werkt: hij zet uit in de zon en krimpt bij vorst. Epoxy is stijf en volgt die beweging maar beperkt. Zit er een scheur in het beton, dan tekent die zich in een harde laag opnieuw af.
Onvergeeflijk voor vocht in de ondergrond
Epoxy sluit vrijwel dampdicht af. Zit er nog bouwvocht of optrekkend vocht in de vloer, dan kan dat er niet uit en drukt het de laag als blaasjes omhoog.
Geen van deze punten maakt epoxy ongeschikt. Ze bepalen alleen wáár in de opbouw hij thuishoort, en wat er overheen moet.
Onze werkwijze
Zo passen wij epoxy op een balkon toe
Stap 1
Ondergrond en vocht beoordelen
Voordat er een harsproduct in beeld komt, meten we of de vloer voldoende droog is en of de bovenkant sterk genoeg is om een stijve laag te dragen. Dit is de stap die de meeste blaasvorming voorkomt.
Stap 2
Mechanisch voorbereiden
Epoxy dankt zijn hechting aan een schoon, open oppervlak. De vloer wordt daarom geschuurd, gefreesd of gestraald tot een gelijkmatige, matte structuur — chemisch reinigen alleen is voor dit materiaal niet genoeg.
Stap 3
Grondlaag en herstel
De epoxy-grondlaag trekt in de ondergrond en vormt de aanhechting voor alles wat erop komt. In diezelfde laag herstellen we, waar nodig, kleine gaten en uitgebroken randen met een epoxygebonden mortel.
Stap 4
Opbouw en UV-bestendige afwerking
Op de epoxy komt de eigenlijke afwerklaag: een UV-bestendige toplaag die de kleur vasthoudt en, waar nodig, een ingestrooide korrel voor grip. Zo krijgt u de hechting en de hardheid van epoxy, zonder de vergeling ervan aan het oppervlak.
Stap 5
Naden, randen en controle
Aansluitingen bij de gevel, rond de afvoer en langs de opstand worden apart afgewerkt. Bij de eindcontrole lopen we de laagdikte en de randen na — een harde laag die aan een rand te dun is uitgelopen, is precies waar hij later begint af te schilferen.
Waarom nu
Waarom de materiaalkeuze hier zwaarder weegt dan elders
Een verkeerd gekozen laag op een balkon gaat er niet vanzelf weer af. Verwijderen betekent machinaal terugwerken tot op het beton, met stof, geluid en een balkon dat dagen niet te gebruiken is — meer werk dan de eerste keer.
Daar komt bij dat een afgesloten vloer een probleem kan verbergen. Ligt er een dampdichte laag over vochtig beton, dan gaat de aantasting eronder door zonder dat u er iets van ziet. Wat u aan de bovenkant wint, verliest u ondertussen aan de onderkant.
Daarom kijken wij eerst naar de vloer en pas daarna naar het product. Epoxy is dan vaak een deel van het antwoord, zelden het hele antwoord.
Alblasserwaard
Werken in de Alblasserwaard
De Alblasserwaard begint een paar kilometer ten noordoosten van onze vestiging in Dordrecht en loopt van de Merwede door tot aan de Lek.
De Alblasserwaard is een polder van lintdorpen: de bebouwing volgt de dijken langs Lek en Merwede en de veenstroompjes Alblas, Graafstroom en Giessen. Langs die linten staan boerderijen, dijkwoningen en vrijstaande huizen, met achter de kern telkens een naoorlogse uitbreiding van rijwoningen. Gestapelde bouw is er weinig, maar wél veel individueel betonwerk: balkons, luifels, erkers, keldervloeren en gemetselde tuinmuren op een betonnen voet. Dat betekent dat renovatiewerk hier zelden één groot complex is en vaker een reeks losse, verschillende situaties.
De ondergrond is voor een groot deel veen met klei erop, en die zakt. Bodemdaling in de waard is geen theorie maar dagelijkse praktijk, en verschilzetting tussen een gefundeerd hoofdgebouw en een lichter aangebouwd deel is een klassieke oorzaak van scheuren in beton. Daarnaast staat het polderpeil hoog genoeg om kelders en kruipruimten permanent onder vochtdruk te zetten.
De waard ligt ten noordoosten van Dordrecht en wordt ontsloten door de A15 langs de Merwede en de N214 dwars door de polder.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over balkon epoxy coating in de Alblasserwaard
Waarom raadt de een epoxy aan en de ander polyurethaan?
Omdat ze verschillende eigenschappen hebben. Epoxy is hard, hecht sterk en is chemisch bestand; polyurethaan is elastischer en veel beter tegen UV. Buiten worden ze daarom vaak gecombineerd: epoxy onderin voor de hechting, een polyurethaan-achtige toplaag bovenop voor kleurvastheid en rek.
Mijn balkon ligt op het noorden, is vergeling dan een probleem?
Minder, maar het speelt nog steeds. Ook zonder direct zonlicht bereikt UV het oppervlak. Bij een noordbalkon kan een epoxy-afwerking langer mooi blijven; wij kiezen alsnog liever een UV-bestendige toplaag, omdat de kleur dan voorspelbaar is.
Kan epoxy over mijn bestaande coating?
Alleen als vaststaat wat die bestaande laag is en of hij goed hecht. Onbekende oude lagen kunnen chemisch reageren of loslaten onder een nieuw systeem. Bij twijfel maken we eerst een proefvlak, of we halen de oude laag weg.
Wordt een epoxyvloer niet glad bij regen?
Een gladde epoxy-afwerking is buiten inderdaad glad zodra hij nat is. Voor een balkon strooien we daarom in de bovenste laag een korrel in. Dat is geen extra optie maar standaard onderdeel van een buitenopbouw.
Werken jullie in de hele Alblasserwaard?
Ja. De waard grenst aan ons eigen werkgebied rond Dordrecht, van Alblasserdam en Kinderdijk in het westen tot Hoornaar en Noordeloos in het oosten.
Onze schuur zakt scheef weg. Heeft betonherstel dan wel zin?
Dat hangt ervan af of de beweging nog doorgaat. In een veenpolder kijken we eerst waar de scheur vandaan komt: bij een zettende ondergrond is alleen de scheur dichten dweilen met de kraan open. Tijdens de opname bespreken we wat u eraan hebt om eerst het beton te herstellen en wat pas zinvol is als de zetting tot rust is.
Kunnen jullie ook op een dijkwoning aan de Lek werken?
Ja. Dijkbebouwing vraagt vooral om goede afspraken vooraf over bereikbaarheid en opstelplaats, omdat de dijkweg vaak smal is en het aanrijden van materiaal daar de meeste planning kost.
Ook actief in
Balkon epoxy coating in de buurt van de Alblasserwaard
Ook voor u interessant
Wat wij verder in de Alblasserwaard doen
Offerte voor balkon epoxy coating in de Alblasserwaard?
Vertel kort wat er speelt en voeg eventueel foto's toe. Wij komen langs om de situatie te bekijken en sturen u daarna een heldere offerte.
